Nasza strona internetowa jest w trakcie przebudowy - nowa strona bedzie otwarta w ciągu następnych kilku dni. Zapisy do szkoły bedą odbywać się juz na nowej stronie. O otwarciu zapisów poinformujemy wiadomością na Remind. Przepraszamy za opóźnienie.

 

Czytaj więcej

Szanowni Państwo,

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, pragniemy zachować wszelkie środki ostrożności i z wielkim żalem musimy Państwa poinformować o odwołaniu  zajęć w piątek i w sobotę  13 i 14 marca.
Mamy nadzieję, że te podstawowe środki ostrożności, zalecane przez Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (Illinois Department of Public Health), zapobiegną rozprzestrzenianiu się wirusa. O wznowieniu zajęć poinformujemy .
Dziękujemy za wyrozumiałość
i  współpracę!

Czytaj więcej

12 stycznia w niedzielę  o godz. 10:45 serdecznie zapraszamy na Jaselka,  podczas dziecięcej mszy św. w kościele.

Program przygotowały Panie Anna Stojny i Anna Lorenc we wspólpracy z Bożeną Halat i Beatą Gancarz. Wystąpi zespół Gaik i dzieci z naszej szkoły.

 

Czytaj więcej

Z okazji Święta Dziękczynienia życzymy Państwu radosnego i w pełni zasłużonego wypoczynku, niech dobroć i wdzięczność  za te małe i wielkie dobra zagości przy  Waszych stołach.

Dziękujemy za Wasze serca, wsparcie, zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Zarząd Szkoły

                         

Czytaj więcej

W piątek 9 listopada w ramach Festiwalu Filmowego Emigra młodzież z klas 8 i licealnych obejrzała 3 filmy o swoich rówieśnikach z krajów europejskich." Dzieci Emigracji" to film, który odpowiada na pytanie- kim są młodzi Polacy urodzeni w Niemczech- Europejczykami? Polakami? Niemcami?  Potrafią spojrzeć na Niemcy i Polskę bez stereotypów, są symbolami nowego pokolenia, które patrzy w przyszłość bez obciążeń historycznych.  "Pokolenie" przedstawia młodzież  z Litwy. "Nie chcemy wojny, chcemy pokoju" to obraz młdzieży z Ukrainy. Pokazuje on,  jak na Ukrainie zróżnicowane są języki , narodowości i wyznania . Jak ci młodzi ludzie mogą ze sobą rozmawiać o największych wartościach z całkowitym szacunkiem i akceptacją. Jak wielką sprawa jest wolność i poczucie bezpieczeństwa. Spotkanie prowadzili  Jacek Piotr Latallo i Sławomir Sobczak. Gośćmi specjalnymi były Agata Lewandowska- reżyser filmu i Zuza – główna bohaterka filmu „Pokolenie”. Była to wspaniała lekcja dla naszych uczniów.

Czytaj więcej

Sobota 9 listopada w naszej szkole była dniem szczególnym. We wszystkich klasach na lekcjach mówiliśmy o Polsce, wielkich Polakach i Święcie Niepodległości. Punktualnie o godz. 11:11  odśpiewaliśmy hymn Polski. W wykonaniu ponad 200 uczniów zabrzmiał on fantstycznie. Była moc, była siła i wielka radość.

Czytaj więcej

26 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania. Jak co roku rozpoczęliśmy Hymnem Polski i wprowadzeniem Sztandaru Szkoły z wizerunkiem naszego patrona Juliusza Słowackiego . Po odśpiewaniu hymnu, uczniów i zebranych gości powitała Pani Dyrektor Renata Rudnicki i Prezydent Szkoły Ojciec Jerzy Gawlik. Następnie uczeń 8 klasy, w imieniu braci uczniowskiej, powitał pierwszoklasistów w naszej szkole, życząc im samych piątek. Potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów czterech pierwszych klas oraz ich wychowawców : Grażyny Owsiany, Anny Jarosz , Beaty Lange i Marii Keane. Od strony muzycznej, jak co roku dzieci przygotowane zostały pod kierunkiem Anny Strojny i Marcina Bogacza. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po  występie rozpoczęła się ceremonia pasowania. Na twarzy każdego dziecka widać było wzruszenie i powagę tej chwili. Wydarzenie to udokumentowała w zdjęciach Halina Fotidzis, a o piękne tło zatroszczyła się Beata Lange. Na zakończenie pierwszoklasiści zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Zarząd naszej szkoły. Na pamiątkę ślubowania dzieci otrzymały medale z Juliuszem Słowackim, dyplomy oraz inne drobne upominki. Mamy nadzieję, że uroczystość ta pozwoli  dzieciom poczuć się w naszej szkole jak w dużej  polskiej rodzinie. 

 

Czytaj więcej

W najblizszym tygodniu 31 października, 1i 2 listopada nie ma lekcji. Odchodzimy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Zapraszamy na mszę św w piątek 1 listopada o godz. 8 wieczorem

Czytaj więcej

Pamiętajmy o naszych bohaterach. Dziękujemy za ich odwagę, bohaterswo i walkę. Na uroczystości szkolnej w 80-tą rocznicę II wojny Światowej i 75-Tą rocznicę Powstania Warszawskiego klasa II liceum i klasa 8 z wychowawczynią p. Dorotą Rowicki wystąpiła jako oddział powstańczy wprowadzając nas w atmosferę tamtych dni. Filmy, piosenki, wystawy pokazały tragedię wojny. Mamy nadzieję, ze uczniowie zapamiętają tę wyjątkową lekcją historii.

Czytaj więcej

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy fundatorów projektu DĘBOWA ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystość rozpocznie się o godz.11 rano w niedzielę 29 wrzesnia,2019r. w ośrodku młodzieżowym PNA pod adresem:

10701 River Rd, Yorkville/ Plano, IL. W programie msza św. i ognisko.

Czytaj więcej

28 września w sobotę uczniowie klas 2-5 (wszystkich zmian) mają w programie wyjście do teatru na spektakl "Dwie Stolice".  Przedstawienie przygotowane jest przez Teatr Scena Polonia. 

Adres:  Audytorium Guerin Prep High School, 8001 W Belmont o godz. 10. Wyjazd z parkingu szkoły o godz. 9.00, powrót 11:40

26 października dla uczniów klas 8 i liceum przygotowany jest spektakl Adama Mickiewicza - "Dziady". Warto, żeby nasi uczniowie obejrzeli to przedstawienie.

 

 

Czytaj więcej

1 czerwca w sobotę w godzinach 4pm- 2am  zapraszamy na Polski Festiwal Rodzinny i uroczyste obchody Dnia Dziecka.

adres: 411 Wheeling Rd, Prospect Heights, St Alphonsus Liguori Parish. W programie wiele atrakcji dla każdego.

informacje- www.polishfest.net

 

Czytaj więcej

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za wspólnie spędzony rok szkolny. Po wytężonej pracy czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy  wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były bezpieczne,  pełne niezapomnianych wrażeń. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania.

Życzymy  wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych  przyjaźni.

Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

 

 

 

Czytaj więcej

6 maja w Muzeum Polskim podczas uroczystości obchodów 228 rocznicy  Konstytucji 3 Maja, z rąk Konsula Generalnego RP Piotra Janickiego nasze koleżanki otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Serdecznie gratulujemy Basi Aniecko, Beacie Gancarz, Bozenie Halat, Dorocie Jakubowskiej , Dorocie Rowicki, Marcie Żółtowski, Anecie Świtała  za wieloletnią pracę, zaangażowanie i ogromne serce dla uczniów i ich edukacji..

Magda Vickerman i Marta Niedbalec nie mogły uczestniczyć w uroczystości ale również otrzymały to zaszczytne wyróżnienie.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM PANIOM , ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW, MOTYWACJI, INSPIRACJI I  NIEUSTAJĄCYCH SIŁ.

Czytaj więcej

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom  za pomoc i wsparcie Daru Serca. Uzbierane pieniądze $610 przekazaliśmy na potrzeby chorych dzieci.

Życzymy wszystkim dużo miłości w Dniu Św. Walentego.

 

Czytaj więcej

W najblizszą sobotę i niedzielę (9 i 10 luty) jest RADIOTON Daru Serca. Chcielibyśmy jako szkola włączyć się do  tej akcji. Prosimy, o ile to możliwe, aby uczniowie przynieśli pieniądze, które przekażemy na potrzeby chorych dzieci.  Zbliża się Dzień Serduszkowy, więc otwórzmy nasze serca i pozwólmy spełniać marzenia.

Czytaj więcej

Ach, co to był za dzień.  św. Mikołaj odwiedził nasze dzieci.  Radości i uśmiechu wystarczy na kilka miesięcy.  Mikołaj przyniósł naszym uczniom mięciutkie „pluszaki” i dużo słodkości. Szkoda ze to tylko raz w roku!

Czytaj więcej

Dziękujemy Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska” za dofinansowanie w roku szkolnym 2018/2019 w wysokości $2,409.76 ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonia i Polakami za granica.  Przekazane środki przeznaczone będą na działalność Szkoły.

Czytaj więcej

29 września  w Yorkville delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką Dorotą Rowicki i wicedyektor Barbarą Gawrońską wzięła udział w uroczystości sadzenia Dębowej Alei. “Dębowa Aleja Niepodległości” to niezwykła inicjatywa polonijnych nauczycieli mająca w sposób symboliczny i trwały uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

 Dąb jest symbolem siły i przetrwania, żywym pomnikiem pamięci o tych, którzy za wolną Ojczyznę oddali życie. Dąb  jest  także symbolem stanu Illinois, który w tym roku obchodzi 200-lecie przyłączenia do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Dąb naszej szkoły ma numer 28. Dbajmy o niego, aby przetrwał wieki.

Czytaj więcej

W sobotę 19 maja 2018 odbyło się w  Chicago spotkanie prezydenta Polski z młodzieżą.  Uczniowie naszej szkoły mieli okazje osobiście przywitać prezydenta oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   

Czytaj więcej

Zobacz zdjecia z klasy (skopiuj link ponizej i wloz do swojego web browser)

  https://photos.google.com/u/3/album/AF1QipN82nkUdCnuU9cS5d3CmMbXL31brNlr8y_bqRYg

Czytaj więcej

Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego otrzymała ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska dofinansowanie ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku. Bardzo dziękujemy Senatowi RP oraz Stowarzyszeniu Wspólnota Polska  za wspieranie nauczania języka polskiego poza granicami Polski. Działalność naszej szkoły została dofinansowana kwotą $2072.88 z przeznaczeniem na wynajem budynku szkolnego i obowiązkowych ubezpieczeń.

Naszym darczyńcom serdecznie dziekujemy

Czytaj więcej

W naszej szkole jest ciekawie....

tej zasady trzymamy się przygotowując zajęcia dla naszych uczniów. Kilka godzin spędzonych wspólnie z  rówieśnikami, pod okiem fantastycznych nauczycieli pozwala na niezapomniane wędrówki po ścieżkach historii i uroczych zakątkach Polski. Ucząc się i bawiąc przybliżamy kulturę i tradycje kraju naszych rodziców. Nauczyciele poprzez ustawiczne szkolenia poszukują atrakcyjnych i skutecznych form przekazywania wiedzy.

Wybierając naszą szkołę możecie być Państwo przekonani, że jest to miejsce bezpieczne i przyjazne, w którym każdy uczeń jest ważny. Program nasz jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Dbamy, aby stosowane metody zachęcały i rozwijały potrzeby, możliwości , zainteresowania oraz talenty. Jesteśmy szkołą nowoczesną, kreatywną, otwartą na nowości. Dążymy do sukcesów wieloma drogami przygotowując młodzież na wyzwania jutra. Jesteśmy przekonani że wiedza zdobyta w szkole wzbogaci  naszych uczniów oraz będzie doskonałym atutem w ubieganiu się w przyszłości o znakomite stanowiska.

 

Zajęcia:

czwartek  -  4:45pm-8pm

piątek        - 5pm-8:45pm             

sobota      -  8:00am- 11:45am   I zmiana

                      12:15pm- 4:00pm  II zmiana

Czytaj więcej

 


 

 

Czytaj więcej

  • Nadchodzace wydarzenia

© Juliusz Slowacki Polish School 2020 All rights reserved. Szkoła posiada akredytacje Illinois State Board of Education